środa, 29 marca 2017

Światowy Dzień Wody w Przedszkolu Miejskim nr 32

Światowy Dzień Wody ustanowiono podczas Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych, które odbyło się w Rio de Janeiro w 1992 roku. Święto obchodzone jest każdego roku w dniu 22 marca, a jego celem jest uświadomienia, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Światowy Dzień Wody jest obchodzony co roku pod innym hasłem. W 2017 roku hasłem przewodnim święta jest Waste Water i ma zwrócić naszą uwagę na zależność pomiędzy stanem ekosystemów wodnych a ściekami.

W naszym przedszkolu Światowy Dzień Wody obchodziliśmy kilka dni później, bo 29 marca. Miało to związek z organizacją konkursu "Woda w przyrodzie i w życiu człowieka". 

Po śniadaniu wszystkie dzieci spotkały się w sali "Słoneczek". 

Na początek przedszkolaki podzieliły się swoja wiedzą na temat wody: czym jest, komu i do czego jest potrzebna, skąd się bierze i jakie przybiera stany skupienia. Okazało się, że dzieci posiadają całkiem sporo informacji na temat wody, więc mogliśmy przystąpić do dalszego ciągu uroczystości.

Najpierw dzieci spróbowały swoich sił jako wędkarze... ...później na krze lodowej przepłynęły przez morze (i prawie nikt "nie wpadł do wody").


Jeszcze później dzieci musiały pomóc kaczuszkom przedostać się z jednego stawu do drugiego......a na zakończenie wszystkie przedszkolaki przesiadły się do łódek, które poruszały się jedynie za pomocą wioseł. Jak widać po naszym jeziorze pływało bardzo dużo łodzi :) Ich pasażerowie spotkali po drodze kaczki, ryby, bociany, żaby, zaś przy wejściu do portu duży okręt i zwierzęta spacerujące po nabrzeżu - była to doskonała okazja do naśladowania przeróżnych odgłosów i ćwiczenia narządów mowy.  


Ostatnim punktem programu było wręczenie nagród i podziękowań dla uczestników konkursu "Woda w przyrodzie i życiu człowieka". 


A to nasi laureaci z nagrodami :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...